Ankara,Türkiye
+90 542 448 83 62
info@ankaraweb-sitesi.com

Web Tasarım Hizmeti

Ankara Web Tasarım

web tasarım hizmeti

Web Tasarım Hizmeti


Her marka bir web tasarım hizmeti alarak kendine özgü bir web sitesi yaptırmak ister. Peki bu web sitesi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Bir markanın web sitesinde neler olmalıdır? Bu web sitelerin tasarımı nasıl yapılmalıdır? Gibi birçok soruyu detaylıca anlatmak istiyorum.

Sitesi Nedir?

Öncelikle bir web tasarım hizmeti kısaca tanımlayacak olursak, bir markanın veya firmanın internet ortamındaki kimliğidir diyebiliriz. Web yazılım dilleriyle ve grafik tasarımın ortak çalışması sonucu meydana gelen bu sanal ürünler, kullanım amaçları ve tasarımları doğrultusunda farklılıklar göstermektedir. Bir kurumun, kişinin veya markanın istekleri ele alınarak, isteklerin en iyi şekilde karşılanması için özel tasarımlar yapılmaktadır. Bir web sitesi ile satış yapabilir, tanıtım yapabilir, paylaşım yapabilir ya da haberleşme amaçlı olarak kullanılabilir.

Web Sitesi Neden Önemlidir?

Web sitesi, işletmeler ve kurumsal kimliğini oluşmak isteyen firmalar için büyük önem arz etmektedir. Bir web sitesi, markanızın tanıtımını internet üzerinde yapabilmek için başvurulacak en öncelikli seçimdir. Hitap ettiğiniz kitlenin görebileceği web sitenizin hakkınızda, hizmetleriniz ya da ürünleriniz gibi birçok bilgiyi detaylıca bilgi sahibi olunabilir. İyi tasarlanmış bir web sitesi sizi daha güçlü daha dinamik gösterecektir.
Her markanın ya da işletmenin hitap ettiği kitleyi çoğaltmak için mutlaka reklama ihtiyacı vardır. Bir web sitesi hem ekonomik hem de geri dönüşü fazla olan bir reklam çeşididir. Kendi markanız hakkında detaylıca bilgiler verebilir, ürünlerinizi hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Bir Markanın ya da İşletmenin Web Sitesinde Neler Olmalıdır?

Bir web sitenizi ofisinizden ya da şirketinizden farklı tutmayıp markanızı en iyi şekilde tanıtmanız gerekir. Web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler markanız ve ürünleriniz hakkında kısaca bilgi sahibi olacaklardır. Markanız hakkındaki bilgileri uzun uzadıya anlatmak yerine kısa ve öz olarak anlatmanız ziyaretçiler için markanız hakkında öz bilgiye sahip olacaklardır. Sonraki sayfalarda ürünleriniz ya da hizmetleriniz olmalı ve yine bunları kısa olarak anlatmalısınız. Fakat her bir ürünü ya da hizmeti okuyucuyu sıkmadan detaylıca anlatmalısınız. İnsanlar sadece ürün ya da hizmet almak için değil öneri, şikâyet ya da detaylı bilgi de almak isteyebilir. Bunun için ise bir iletişim sayfanızın olması gerekir.

Bu Web Sitelerin Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bir web tasarım hizmeti alarak web siteniz öncelikle kendine özgü bir tasarımı olması gerekmektedir. “Kopyalar aslını yaşatır” sözünü unutmamak gerek; özenerek yapılmamış, kopya edilmiş web siteleri sizin orijinal olmadığınızı, sadece kopya işler yaptığınız izlenimi verecektir. Sitenin yapımında kullanılacak görseller ve içeriğindeki yazıların bu sebeple mutlaka size ait olması gerekmektedir. Uygun içerikler ve tasarımlar hazırlandığı zaman geri kalan işlemler kodlama ile alakalıdır. Ancak doğru bir kodlama ile web siteniz doğru çalışacaktır. Web sitesinde kodlama kaynaklı hataların bulunması sitenin doğru bir şekilde çalışmamasına sebep olacağı gibi güvenlik açıklarından da bilgi sızdırılmasına kapı aralayacaktır. Siber saldırılar durumunda oldukça kolay bir hedef haline gelecektir.

İtibarınızı zedelememek için ve müşterilerinize sunacağınız hizmetin ön gösterimini yapmak için web tasarım konusunda orijinal olunmalı ve işini kaliteli yapan web tasarım uzmanları ile çalışmalısınız.