Ankara,Türkiye
+90 542 448 83 62
info@ankaraweb-sitesi.com

Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir?

Ankara Web Tasarım

seo nedir

Seo Nedir ve Seo Neden Önemlidir?


SEO, yapılan bir web sitesinin arama motorlarında bulunmasını kolaylaştırmak, arama motorlarında üst sıralara oturmasını sağlamak için yapılan işlemlere verilen isimdir. SEO içerisinde farklı algoritmalara göre onlarca farklı uygulamalar içermektedir. Gerekli uygulamalar SEO uzmanları tarafından belirlenir ve en uygun şekilde pratiğe dökülerek web sitenizin tanıtımının yapılması sağlanır.

SEO yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de sürekliliktir. Süreklilik sağlanmadığı taktirde, önceden yapmış olduğunuz SEO çalışmalarında artık verim alamazsınız. Siteniz arama motorlarında sürekli alt sıralara düşmeye başlar ve üst sıralara tekrar oturmanız zaman alabilir.

Arama motorları her zaman özgün içerikleri sevmektedir; kopyala yapıştır tekniğiyle üretilen içerikler siteye zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Üretilen içeriklerin sürekliliği, özgün olması kadar güzelliği de önemlidir. Resimler yüksek çözünürlüklü, mümkünse doğrudan sizin tarafınızdan çekilmiş olması, yazıların sizlerin elinden yazılarak doğru noktalama işaretleri ve yazım teknikleriyle yazılması gerekir. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınız sitede daha fazla zaman geçirmesini sağlayacaksınız. Sitenizin ne kadar sık ziyaret edildiğinin yanı sıra ne kadar uzun süre kullanıcıyı sayfasınız da tuttuğunuzda iyi bir reklam için önemlidir.

SEO Neden Önemlidir?

İnternet üzerinden alışveriş yapma, sosyal paylaşımlarda internetin ön plana çıkması arama motorlarının ön plana çıkmasını sağlamıştır. İstediğimiz bilgi, arama motorları sayesinde kolayca ulaşılabilir hale geldi. Kullanıcıların alışverişi, bilgiye nereden elde edeceği önem kazandı. SEO bu noktada ön plana çıkmaktadır. Arama motoru optimzasyonu uygulamaları doğru bir şekilde geliştirilen uzmanlar sayesinde siteniz kısa süre içerisinde daha hızlı bir şekilde kullanıcı kitlesine ulaşacaktır.

SEO uygulamaları özellikle e ticaret siteleri için büyün önem taşımaktadır. Maddi amaçlarla kurulan e-ticaret siteleri için bir an önce faaliyete geçirmek önemlidir. İnsanların güvenini kazanmak ebetteki zordur; ancak arama motorlarının sizi tavsiye edecek olması tabi ki size güven duyulması için gerekli altyapı sağlayacaktır. Bu sayede kullanıcılarınızın dikkatini daha hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

Maddi amaçlarla açılan sitelerin yanı sıra kişisel amaçlar için de açılan sitelerde SEO reklam için önemli bir uygulama oluşturmaktadır. Kişisel bloğunuzu üst sırala çıkarmak daha fazla kullanıcının dikkatini çekecek ve sizi takip eden insan sayısında artış olmasını sağlayacaktır.